Jarní úklid od hlavy až k patě 😳

Začíná březen, první jarní měsíc a možná tak trochu pociťujete jakési natěšení. Taky aby ne. Bude více slunce i světla, také samozřejmě tepla. Možná budete víc v pohodě vy i vaše děti (těch rýmiček a kašlíčků bylo už opravdu moc!). Zima byla dlouhá (i když vlastně žádá pořádná nebyla!), tak kdo by nevyhlížel lepší zítřky?

Takže hurá, všechno bude lepší.

Aby však místo jarního okouzlení nenastalo zklamání, je právě teď nejlepší čas se na to připravit, nenechat nic náhodě. Nečekat na zázrak v podobě toho, že se něco stane a budete tím nejšťastnějším člověkem na světě. Takhle to bohužel nefunguje, i když by se nám to moc líbilo. 🙂

A jak by taková příprava měla vypadat? No je mi jasné, že tohle nebudete chtít slyšet, ale jinak to opravdu nepůjde, to mi věřte. Prostě a jednoduše, bez práce nejsou koláče. Takže vás čeká práce. A po ní zasloužená odměna. To mi také můžete věřit. 😉

A teď už k věci. Rozdělte si to pěkně na tři oblasti, ať to nepřepálíte hned na startu (najednou se to prostě zvládnout nedá):

🟠 hlava

🟡 tělo

🟢 prostor okolo

 

Jak už je patrné z názvu tohoto článku, začnete hlavou. Přestavte si, že uvnitř ní je to jako v nějaké komoře, kam se vždy odloží vše, co se nikam jinam nevejde. Moc se tam nevětrá a také tam hodně dlouho nikdo neuklízel. Takže je tam tma, zmatek, není tam moc vzduchu a vlastně tam ani nechcete chodit protože víte, že tam nic pěkného nenajdete. Vidíte to?

Ale teď si dodejte odvahy a vkročte tam. I když tušíte, že to nebude nic extra, vyhrňte si rukávy a můžete začít. Je potřeba začít vyhazovat všechno (myšlenky, trápení, smutky), které se už nehodí. Možná jste si mysleli, že ty staré krámy se budou jednou hodit, ale ne. Leží to tam mnoho let a k ničemu už to není.

Takže šup s tím ven. Vážně není potřeba se donekonečna zabývat tím, co vám kdy kdo v minulosti udělal nebo neudělal, řekl nebo si myslel. Už to nechte plavat. Už se prostě v tom nepořádku nepřehrabujte. Ať to letí do smetí. A pak můžete umýt všechnu tu špínu. Co takové relaxační chvilky? No a nakonec to celé pěkně vyvětrejte. Třeba na výletě v přírodě?

Možností je nekonečné množství a stačí si vybrat podle toho, co máte rádi právě vy. Jinak to nemůže fungovat. 😯

A co to vaše tělo? Nepotřebovalo by náhodou tak trochu také vyvětrat? Kolikrát už jste si slibovali, že si půjdete zacvičit a tak nějak to pořád nevychází. A co to jídlo, které vás možná tak trápí? Není už také načase se těch svých závislostí (na cukru, pečivu, nikotinu a pod.) zbavit? Už o tom jen nemluvte, ale začněte do dělat.
Také takový jarní očistný půst (no dobře, stačí odlehčení stravy 😯) je právě teď ideální.  Toto období k tomu přímo vyzývá. Návodů opět najdete spoustu. Tady jen zase pozor: Co vyhovuje kamarádce, vám nemusí. Najděte si to, co osloví vás.

A posledním tipem ode mě je opět ta příroda. Je to levné, zdravé a dostupné, stačí jen začít využívat.

A posledním krokem bude ten úklid vnější. Teď opravdu můžete vyházet i ty hmotné věci, které už nepotřebujete. Nezavalujte se nepotřebnými krámy, oblečením nebo čímkoli jiným. Takový úklidový den skříní, komor, půdy, šuplíků je prospěšný nejen domu, ale i hlavě a tělu. Uvidíte, jakou budete mít radost, když odvezete staré oblečení na charitu, staré krámy hodíte do popelnice, vyvětráte a umyjete celý uklizený prostor. Je to pocit k nezaplacení. Užijte si ho. 😀

Takže jarní očista může začít, není opravdu na co čekat. No i když možná je, počkejte si na ten správný okamžik. Nenuťte se do toho. Ale ne, že to čekání na akci bude trvat zase celý rok!

A nějaké moudro na závěr? Mohlo by být. Až tohle všechno podniknete, tak si dejte veliký pozor na to, aby se ty zásoby neprospěšných myšlenek, škodlivých látek a krámů zase nezačaly hromadit ani v hlavě, ani v těle ani doma.

Přeji vám krásné jaro, čerstvý vítr do plachet a můžete vyplout. A na svou plavbu si vezměte třeba SEBEVĚDOMÝ ŽIVOT V LEHKOSTI ❤️

A také je tu stále možnost se objednat na výhodnou první konzultaci PSYCH-K®, kde se můžeme společně podívat na ty nepotřebnosti ve vaší hlavě a nahradit je tím, co vám bude prospívat. 😉

 

Jsem průvodkyní na cestě do lidských hlubin. Mou vášní je hledání souvislostí mezi příčinou a následkem. Pomůžu Vám pochopit, že vše má svůj smysl, nic se neděje náhodou. Jen poznáním toho co bylo a je můžeme změnit to, co bude.Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Inspirováno dětmi
 • Inspirováno dětmi
 • Jak si vyvětrat hlavu
 • Jak si vyvětrat hlavu
 • Skřítek krok za krokem
 • Skřítek eBook zdarma
 • Pět kroků ke zjednodušení života
 • Pět kroků ke zjednodušení života
 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Inspirováno dětmi
 • Opravdový život