Můj příběh

V každém z Vás se nachází poklad.
Mým posláním je pomáhat Vám jej najít. 

Můj život dnes

Užívám si svůj naplněný život plný každodenních zázraků, prožívám hojnost ve všech oblastech. Žiji svůj život s lehkostí a hlavně mě baví a nebojuji s ním. Jsem šťastná a tvořím svou budoucnost. Když se objeví nějaké trable, umím se na ně podívat s nadhledem a vnímám je spíš jako výzvu než problém.

Děkuji za vše, co mi život přinesl, za všechny nelehké chvíle, protože dnes už vím, že právě tyto těžkosti mě donutily se nad svým životem zamýšlet a hledat nová řešení. Jsem plná vděčnosti za vše, co jsem měla, mám a budu mít. Užívám si přítomný okamžik. 

Byla jsem životní tragéd se sklonem k utrpení a sebelítosti…

Ale když se ohlédnu zpět, musím přiznat, že to tak nebylo vždy. K mému dnešnímu pohledu na život mě dovedla dlouhá cesta.

Již od dětství jsem až přespříliš přemýšlivá, citlivá a vnímavá ke všemu co se v okolí děje. Nebylo mi dobře, když jsem vnímala rozpory mezi tím, co cítím já a co říkají dospělí. Zažívala jsem velikou nejistotu. Nemohla jsem dělat to, co bych chtěla.
Byla jsem nadšená pro sport, učení, ale neměla jsem doma podporu. A přestože se vlastně nedělo nic hrozného, nesla jsem si z dětství spoustu zranění a hlavně naprosté zapomenutí toho kdo jsem.

Má touha po lásce a uznání mě vedla k tomu, že jsem se zabydlela v roli hodné holčičky. K té se časem přidala role oběti. Nevěděla jsem co si počít, vše mi připadalo zbytečné, život nespravedlivý a neskutečně těžký. Stávalo se často, že jsem zažívala touhu tady vůbec nebýt, nežít… Smutek a sebelítost byly na denním pořádku. Jedinou útěchou mi bylo jídlo, alkohol a cigarety.

Naplánovaný život

Situace se trochu změnila, když jsem potkala svého budoucího manžela. Přestavba bytu a pak těhotenství. Měla jsem vše naplánované do posledního detailu a malovala jsem si život v roli maminky narůžovo. Byla jsem přesvědčená, že se narodí kluk a bude tím nejspokojenějším stvořením na světě. Ale jak to bývá, člověk míní, pán Bůh mění…

Narodila se holčička, která rozhodně nevypadala, že je spokojená. Vyžadovala pozornost ve dne v noci, pořád řvala a mně se zhroutil celý svět. Byla jsem vyčerpaná, nešťastná. Své pocity a únavu jsem zajídala kily čokolády a přežívala
ze dne na den. Stále dokola jsem si kladla otázku, co je tady špatně, zda je mé dítě v pořádku, a co mám dělat.

A jednoho dne mi to došlo - miminko je naprosto v pořádku, je pro tebe tím nejlepším učitelem. Problém máš ty a to hodně veliký.

Sama se sebou…

Má cesta do hlubin…

A tak začala má cesta hledání sebe sama. Začalo to čtením knížek. Pamatuji si na moment, kdy jsem si poprvé přečetla, že vše ve svém životě mohu změnit, že si vždy můžu vybrat. Dozvěděla jsem se, že život není změť náhod a že já že rozhodně nemusím být oběť, která musí trpět. Je třeba začít tvořit, klást otázky a hledat odpovědi. Ale hlavně se nebát hledat v sobě, protože když mám problém, mám ho já uvnitř sebe a není v mém okolí. Nikdo nemůže za to, jak se cítím, jaký mám život.

Na mé cestě za poznáním sebe sama jsem sbírala zkušenosti z knih, kterých byly desítky, navštěvovala semináře a různá individuální sezení a shlédla spoustu videí. Také jsem prošla několik slepých uliček, ale stálo to za to.

Nebylo to vždy jednoduché. Následovalo stěhování, pak další dvě děti, dálkové studium vysoké školy, rozvod….

Někdy se mi vracely všechny ty smutky, nenávist vůči sobě. Byli to pořádní bubáci. Ale postupně jsem přicházela na to, že vše má svůj význam, nic se neděje náhodou. A pokud chceme, můžeme se změnit od základů. I když lépe řečeno, jde o to najít sami sebe, protože my jsme dokonalí takoví, jací jsme. Tu naši dokonalost máme uvnitř, nikdo nám ji nedá a také nám ji nikdo nemůže vzít. Jen my když uvěříme ostatním.

Co Vám mohu nabídnout…

Během mé dlouhé cesty jsem pochopila, že nejprve musíme sestoupit sami do sebe a poznat, kdo doopravdy jsme. Pak může nastat změna k lepšímu.

Je potřeba nasytit svou duši a ne jen tělo. Protože právě volání duše je ta naše nespokojenost, zloba, smutek či sebelítost. Je to volání abychom se vrátili sami k sobě, ke své podstatě. Když odmítáme naslouchat, nedaří se nám dobře.

Je vlasně potřeba uklidit ve svém životě. Kolem sebe i v sobě. Protože jedině takto můžeme najít opravdu sami sebe. Pod nánosy všeho, co nám neslouží a co nepotřebujeme.

A k tomu Vám může být nápomocen můj ebook zdarma, kde najdete velice užitečné návody, jak na to.

A já Vám budu ráda průvodcem, protože moc dobře vím, jak se cítíte.

A závěrem…

Pokud chceme, dokážeme cokoliv. A když budou na světě spokojení lidé, bude celý svět lepším místem.